20 квітня у Маріупольському державному університеті відбулася урочисте присвоєння звання Почесного професора МДУ директору Фонду «Анастасіос. Г. Левендіс», професору Хараламбос Бакірдзісу. Візит зарубіжного гостя був приурочений до проведення II туру Всеукраїнської студентської олімпіади з новогрецької мови та літератури, яка традиційно проходить на базі Маріупольського держуніверситету під егідою Міністерства освіти і науки України.
У МДУ доброго друга університету тепло привітав ректор МДУ, член-кореспондент НАПН України, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов. Традиційно хлібом-сіллю кіпрського гостя зустріли студенти, які привітали його грецькою мовою.
Перебуваючи в університеті, професор Бакірдзіс насамперед відвідав факультет грецької філології, де взяв участь у відкритті Всеукраїнської студентської олімпіади. На відкритті олімпіади з вітальним словом до учасників звернулися директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Світлана Добровольська, керівник Координаційного офісу з питань освіти при Генеральному консульстві Греції в Маріуполі Хриса Тамісоглу, завідуюча відділом освіти ФГТУ Олена Добра, голова Маріуполь
... Читать дальше »
21 квітня директор Фонду «Анастасіос Г. Левендіс», почесний професор Маріупольського державного університету Хараламбос Бакірдзис прочитав лекцію для студентів та викладачів факультету грецької філології. Його лекція була присвячена важливій історичній події Кіпру, а саме історичної реабілітації імені Святого Онісіфора через 17 століть.
Студенти дуже уважно прослухали лекцію професора. Після її закінчення хлопці та дівчата задавали пану Бакірдзису питання за темою лекції. Також вони подякували гостю за можливість навчатися новогрецької, спілкуючись з носієм мови.
Хараламбос Бакірдзис в свою чергу відзначив високі знання новогрецької мови, які продемонстрували студенти МДУ.
В рамках візиту пана Бакірдзиса у Маріупольський держуніверситет наприкінці лекції відбулася презентація книги «Казки греків Приазов’я. Румейські казки», автором якої є доцент кафедри грецької філології та перекладу Юлія Лабецька – Кутна. Зауважимо, що казки греків Приазов'я вперше були подані в запису грецьким алфавітом з паралельним перекладом на стандартну новогрецьку мову. Книга
... Читать дальше »
За інформацією сайту Міністерства науки і освіти України Афінський національний університет імені Каподистрії запрошує дипломованих спеціалістів суспільних та гуманітарних наук до участі у Програмі післядипломного навчання з досліджень Південно-Східної Європи (Postgraduate Programme in Southeast European Studies).
Програма розрахована на один рік та є повністю англомовною. Метою курсу є вивчення суспільних, політичних та економічних особливостей Південно-Східної Європи.
На 2017-2018 академічний рік виділено 25 місць для участі у Програмі післядипломного навчання з досліджень Південно-Східної Європи.
Есе та оповідання магістрантів спеціальності «Переклад (новогрецька)» Маріупольського державного університету були надруковані у популярному кіпрському літературно-художньому журналі «Анеф».
Наталя Никифоренко, Ганна Бойцова і Вадим Покорєєв отримали схвальні відгуки редакційної колегії журналу та були запрошені до подальшої співпраці у якості авторів художніх творів та перекладачів вітчизняної прози та поезії на новогрецьку мову. «Пишуть студенти з України», саме так названа глава журналу, де твори студентів факультету грецької філології об’єднані у цикл «Війна може торкнутися кожного з нас!». Магістранти у своїх есе розповіли про ситуацію на Сході України, а саме про життя у прифронтовому Маріуполі та про арт-обстріл мікрорайону «Східний» (24 січня 2015 року).
Це стало можливим за ініціативи доцента кафедри грецької філології та перекладу Наталі Воєвутко та участі грецького філолога, відрядженої в МДУ Міністерством освіти, досліджень і релігії Грецької Республіки, п. Ефросіні Макрі.
Висловлюємо щиру подяку видавчині журналу «Анеф» п. Дині Кацурі за підтримку талановитих студентів Маріупольського держуніверситету і запропоновану співпрацю.
... Читать дальше »
З 3 по 7 квітня ректор Маріупольського державного університету, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов і проректор з міжнародних зв'язків МДУ, професор Микола Трофименко перебували з візитом у Грецькій Республіці. Представники адміністрації вишу провели низку зустрічей на найвищому рівні і досягли нових домовленостей щодо розвитку співпраці у галузі освіти, науки та культури.
Головним пунктом програми візиту була зустріч з Президентом Грецької Республіки Прокопісом Павлопулосом. Під час тривалої дружньої бесіди пан Президент підкреслив, що Греція продовжить підтримувати Україну за всіма напрямками діяльності. Також глава держави пообіцяв надавати всебічну допомогу Маріупольському держуніверситету, який для грецького уряду так само важливий, як і Афінський національний університет імені Каподістрії (найстаріший і найбільший виш Греції). Президент Греції відзначив велику роботу, яку проводить Маріупольський державний університет у напрямку зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку дружби і співпраці між народами Греції та України. Прокопіс Павлопулос планує відвідати Україну з офіційним візитом на запрошення Президента України Петра Порошенка, і МДУ обов’язково буде у програмі візиту.
... Читать дальше »
12 квітня в спортивному комплексі Маріупольського державного університету відбулося урочисте відкриття турніру з волейболу за Кубок Маріупольського державного університету. У змаганнях беруть участь команди Бердянського державного педагогічного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету, Приазовського державного технічного університету, волейбольного клубу "Волноваха" та МДУ. Організатором змагань традиційно виступає кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини.
На відкритті турніру спортсменів та їх вболівальників привітав ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов. Він побажав волейболістам високих спортивних досягнень, щастя та успіхів. Також ректор відзначив важливість пропаганди здорового способу життя серед молоді.
За підсумками ігор головну нагороду виборола волейбольна збірна Бердянського державного педагогічного університету. На другій позиції змагання завершила команда ПДТУ. Третє і четверте місця посіли команди МДУ та ВК "Волноваха" відповідно.
... Читать дальше »
Маріупольський державний університет виступає за дотримання принципів академічної доброчесності з метою підвищення якості освіти і наукових досліджень. Саме тому прийнято рішення про обов’язкове використання сервісу з перевірки робіт здобувачів вищої освіти на плагіат – Unplag.
Unplag – це сервіс з перевірки робіт на плагіат, створений українськими розробниками у 2014 році. Він може використовуватись як окрема програма онлайн, а також інтегруватися з навчальними системами (LMS-Learning Management Systems, як Moodle, Canvas, Sakai, Blackboard), що використовуються університетами, академіями, тощо. Понад 45 українських університетів уже використовує даний сервіс. Також Unplag активно використовується за кордоном (США, Іспанія, Бельгія).
Можливості, які надає Unplag:
доступ будь-якій кількості викладачів ВНЗ для одночасної та паралельної роботи із сервісом;
зручний та легкий інтерфейс користувачу для роботи на кількох мовах;
швидка перевірка роботи на ознаки плагіату різними способами, порівнюючи їх з Інтернет-джерелами в реальному часі; усіма роботами, що вже завантажили у свої акаунти викладачі, між собою та власній базі робіт навчального закладу;
генерування інформативного звіту про перевірку текстів у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, ODT, RTF, TXT, HTML, ZIP);
одночасна перевірка до 100 робіт через Інтернет і до 35 робіт через внутрішню базу із одного акаунту;
Минулого тижня на базі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 п.Старий Крим відбулося відкриття XIX Всеукраїнської Олімпіади школярів з новогрецької мови, історії Греції і греків України, грецької художньої творчості. В Олімпіаді взяли участь понад 400 дітей з Маріуполя, Києва, Одеси, Запоріжжя, Краматорська, Волновахи, Сартани, Старого Криму, а також з сільських районів Донецької області. Організатором заходу виступила Федерація грецьких товариств України за фінансової підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса».
Школярі змагалися в таких номінаціях: «Новогрецька мову», «Історія», «Вокал-колективи», «Читці» (новогрецька мова, румейський і урумський діалекти), «Поети», «Хореографія» та «МЗО» (заочно).
Оцінювали роботи і виступи учасників Олімпіади компетентне журі у складі викладачів кафедри грецької філології та перекладу і кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету, працівників культури і досвідчених викладачів з Греції.
Серед почесних гостей Олімпіади - Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі, координатор з питань освіти
... Читать дальше »
5 квітня у рамках Днів Казандзакіса у грецькому культурному центрі «Меотида» відбувся культурно-просвітницький захід «Творчість Нікоса Казандзакіса очима студентів». Організатором виступила кафедра грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету за підтримки Офісу координатора освіти при Генеральному консульстві Грецької Республіки в Маріуполі.
На відкритті культурного заходу присутніх привітали Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу і голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні. Відео-звернення з нагоди проведення Днів Казандзакіса надійшло від Андрія Савенка, вченого-неоеллініста, почесного члена Міжнародного товариства друзів Н. Казандзакіса, доцента кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики КНУ імені Тараса Шевченка. Серед почесних гостей був голова координаційного комітету Міжнародного товариства друзів Н. Казандзакіса Георгіос Стасінакіс.
Програма заходу мала на меті познайомити аудиторію з творчістю грецького письменника. Студенти МДУ під керівництвом викладачів Ефі Макрі та Аргіріса Нікаса виступили з театралізованою виставою за моти
... Читать дальше »
Представництво ЄС оголошує прийом відеоробіт для конкурсу у рамках щорічного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України».
Знімайте відео до трьох хвилин на тему важливості енергосбереження та вигравайте призи. Ви можете обрати одну з двох категорій, враховуючи особистий досвід у створенні відеороликів: «Аматор» або «Професіонал»
Прийом робіт триватиме до 23 травня.
Найкращі роботи будуть відзначені спеціальними призами та дипломами від Представництва ЄС в Україні, а три відеоролики у кожній категорії, що отримають найбільше балів від журі конкурсу, будуть нагороджені цінними призами:
для аматорів – 2 квитки на музичний кінофестиваль Atlas Weekend;
для професіоналів – 2 абонементи на Одеський міжнародний кінофестиваль 2017.